Czy wypożyczenie samochodu na wakacjach jest dobrą inwestycją

Wakacje a wynajem samochodu

Wakacje są tyleż przyjemne i ekscytujące, co męczące. A zaczynają się niewątpliwie jedną z bardziej męczących części, czyli podróżą. Najszybszy środek transportu, samolot, chociaż zdecydowanie bardziej bezpieczny od pojazdów czterokołowych, jest przez wiele osób wciąż traktowany podejrzliwie; całkiem spora część populacji cierpi na chroniczny strach przed lataniem. Poza tym szybkość docierania samolotem do celu może być dla niektórych… wadą: niewiele po drodze można zwiedzić… W autokarze jesteśmy zdani na kierowcę, który niekiedy bezdusznie zatrzymuje się raz na osiem godzin. Kończąc ów wstępny wywód: wciąż najpopularniejszym sposobem dotarcia na wakacje jest samochód.

Problem pojawia się, gdy nasz cel wakacyjny leży za jakimś morzem, oceanem, cieśniną czy innym zbiornikiem wodnym. Możliwość transportu wehikułu może być wówczas ograniczona. Albo niewygodna. Nie jest wesoło również wtedy, gdy co prawda dysponujemy własnym samochodem, ale został on wyprodukowany jeszcze za poprzedniego ustroju (albo i jeszcze poprzedniego) i jeździ wyłącznie dlatego, że czuwają nad nim nadprzyrodzone moce. Ale tym ostatnim może kiedyś znudzić się czuwanie. Czymkolwiek są. Lepiej więc nie ryzykować i… wypożyczyć samochód. Sposób coraz popularniejszy, w większych miastach wypożyczalnia samochodów jest otwarta niemal na każdym osiedlu. Rosnąca konkurencja wymusza korzystniejsze ceny, rabaty i programy lojalnościowe, chociaż cudów się nie spodziewajmy, bo każdy musi jakoś zarabiać.

Oferty wypożyczalni samochodów kuszą nieraz bardzo niskimi cenami. Nie zaczynajmy jednak mnożyć od razu śmiesznie niskiej ceny na dzień przez liczbę dni najbliższego urlopu. Jeśli cena za wynajem jest bardzo niska, najczęściej oznacza to samochód o adekwatnym standardzie; nie chodzi mi o to, że samochody są niesprawne, ale nie każdy może dobrze znieść np. podróż przez Europę w miejskim mini. Duży, rodzinny samochód z pojemnym bagażnikiem kosztuje więcej. Ale pocieszające jest to, że wynajmując samochód na dłużej przeważnie otrzymujemy zniżki i jedna doba wypożyczenia końcem końców kosztuje nas mniej. Wówczas rzeczywiście wypożyczenie samochodu na wakacje może być zdecydowanie opłacalne.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s