Czy polskie firmy wynajmujące samochody są lepsze od międzynarodowych

Krajowe i międzynarodowe firmy wynajmujące samochody

Wypożyczenie samochodu nie stanowi w dzisiejszych czasach problemu; od lat popularny na Zachodzie, w Polsce już dobrze ugruntowany biznes, walczy o swoich klientów. Ale też są firmy żerujące na niewiedzy, przemycające ukryte koszty i bez skrupułów drenujące kieszeń klienta, na przykład bezzasadnie zatrzymując kaucję pod byle pretekstem (rzekome uszkodzenia i tak dalej). Jest oczywiste, że jeśli wypożyczasz samochód, to nie dlatego, że nie masz co zrobić z pieniędzmi. Po co więc przepłacać, a z drugiej strony – jak znaleźć rzetelną usługę; czy za kuszącymi rabatami nie kryje się przypadkiem jakaś pułapka?

Czy lepiej wybrać firmę polską, czy międzynarodową? Gdzie możemy spodziewać się, że zostaniemy lepiej obsłużeni, mniej wydamy, będziemy mieć większy wybór?
Chociaż wynajem samochodów nie był w Polsce praktykowany tak długo, jak chociażby w Stanach, firmy rodzime doganiają zagranicznych konkurentów. Coraz więcej modeli samochodów można wynająć nawet w firmach lokalnych, nie mówiąc o dużych wypożyczalniach sieciowych obsługujących centra i peryferia dużych miast. W sieciowych wypożyczalniach międzynarodowych dobre jest to, że usługi są ujednolicone. Opinie użytkowników z innych krajów z reguły potwierdzają się również w Polsce. Korzystanie z międzynarodowej wypożyczalni jest szczególnie wygodne, gdy poszukujemy wynajmu samochodów na wyjazd zagraniczny. Gdy przybywamy do danego kraju, samochód już na nas w nim czeka. Idealne rozwiązanie dla osób, które podróżują samolotem, ale na miejscu chcą dysponować własnym, niezależnym środkiem lokomocji.

Wynajęcie samochodu w Polsce w firmie międzynarodowej jest proste, ponieważ możemy spodziewać się dokumentów po polsku i oczywiście polskiej obsługi. Jeśli wyjeżdżamy za granicę, znajomość jakiegoś języka obcego może jednak okazać się nieodzowna. Niektóre firmy oferują przygotowanie dokumentów w języku ojczystym zamawiającego, ale trzeba pamiętać, żeby złożyć taką deklarację z wyprzedzeniem. Podsumowując: sieciowe wypożyczalnie międzynarodowe zyskują przewagę na wyjazdach zagranicznych, ale z wypożyczalni polskich najwygodniej korzystać w kraju. To one też często oferują korzystniejsze ceny.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s