Trendy w motoryzacji w roku 2013

Obrazek

Co roku z niecierpliwością wyczekujemy nowych premier modeli najlepszych marek; wielu spośród tych premier towarzyszą szczególnie gorące emocje, a nowym modelom – kontrowersje, zwłaszcza jeśli firma zdecyduje się na wprowadzenie modelu do tej pory dla siebie nietypowego. Możemy też przewidywać, jakie ogólne trendy nadadzą ton nieuchronnym zmianom na rynku motoryzacyjnym w nowym roku, które zmiany będą tylko chwilową modą i mało znaczącą nowinką techniczną, a które zapiszą się na trwałe w historii motoryzacji. Oto moje typy trendów, które w motoryzacji przyszłości staną się oczywistością.

Przede wszystkim: customizacja, lub po prostu indywidualizacja modelu. Coraz więcej możemy w kupowanym w salonie samochodzie zmieniać, poprawiać, dodawać. Dzięki temu samochód staje się naprawdę „nasz”, jest dopasowany do naszych potrzeb, wyraża nasz charakter. To wspaniała sprawa – w nowych modelach powoli możemy zaczynać decydować nawet o drobnych szczególikach, coraz więcej możemy zmienić nie tylko w wyglądzie, ale i wyposażeniu w każdym aspekcie. Ma to również tę dobrą stronę, że możemy zdecydować się na wersję tańszą bądź w pełni wykorzystać dostępne fundusze, w efekcie dostając samochód będący czymś znacznie więcej niż nudnym i przewidywalnym taśmowym produktem. A jeśli już mowa o wyposażeniu, pomysły na wzbogacenie wnętrza i podniesienie funkcjonalności samochodu są coraz ciekawsze. Pewne znane już rozwiązania stają się też oczywistym standardem, takie jak różne przydatne aplikacje oparte na systemie GPS czy system automatycznie wzywający pomoc, gdy dojdzie do wypadku.

Słowem-kluczem w motoryzacji w roku 2013 będzie ekologia. Ekologiczne modele samochodów górują nad nieekologicznymi, proponuje je już każda szanująca się marka. Świadomość ekologiczna klientów wzrasta, a więc po dostępności modeli ekologicznych można poznać także dobrą wypożyczalnię samochodów.    

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s