Gdzie można wypożyczyć samochód w Gdańsku

Obrazek

Gdańsk dba o to, by turyści niezmotoryzowani nie mieli problemów z przemieszczaniem się z miejsca na miejsce. Do dyspozycji mieszkańców i gości pozostaje Szybka Kolej Miejska, liczne linie autobusowe i prywatnych busów, a w sezonie wakacyjnym – tramwaje wodne. Wszystkim lubiącym leniuchować na plaży i nie garnących się zbytnio do zwiedzania Trójmiasta można po prostu polecić zarezerwowanie miejsca w hotelu czy pensjonacie blisko morza. Niektóre punkty noclegowe są położone dosłownie nad samym morzem, choć oczywiście im bliżej plaży, tym droższa cena za pokój. Można też zdecydować się na opcję większej mobilności – przydatna może być wtedy wypożyczalnia samochodów w Gdańsku. Wówczas zwiedzanie nie będzie ograniczone możliwościami przemieszczania się i podczas jednego pobytu będzie można zwiedzić całe Trójmiasto i jego okolice, a także codziennie plażować w innym miejscu. Pod względem liczby wypożyczalni Gdańsk nie ustępuje możliwościom wynajmu samochodu w Poznaniu, Katowicach czy Toruniu.

W innych miastach wypożyczalnie raczej unikają swojego bezpośredniego towarzystwa, na przykład wynajem samochodów w Poznaniu rozłożony jest równomiernie w większości dzielnic. Tymczasem w Gdańsku wiele wypożyczalni ma swoje filie tuż obok siebie, preferując ścisłe centrum, np. Avis, Budget, AutoCash. Nic dziwnego, jest to lokalizacja najlepsza na „złowienie” turysty, który potrzebuje samochodu natychmiast, a który nie zaplanował wcześniej wypożyczenia pojazdu. Samochód można też oczywiście wypożyczyć na lotnisku, na przykład w wypożyczalni Happy Rent. Wypożyczalnie zlokalizowane stosunkowo blisko wybrzeża to Speed Angel, Sixt, VSP, Piast. Oczywiście to tylko niektóre z wypożyczalni w Gdańsku. Do wyboru mamy ofertę zarówno wypożyczalni międzynarodowych, posiadających filie w całej Polsce, jak i lokalnych. Bez problemu można też znaleźć pomoc drogową w przypadku nieprzewidzianych zdarzeń, oraz usługi holowania przez całą dobę.

Działające w mieście firmy przyzwyczajone są do dużego ruchu i napływu przyjezdnych, więc obsługa w wypożyczalniach przebiega sprawnie, a wypożyczenie samochodu „od ręki” jest stosunkowo proste. Ze względu na dużą konkurencję można też liczyć na niezłe ceny, acz zawsze lepiej zapoznać się z ofertą poszczególnych wypożyczalni zawczasu. Ze względów oszczędnościowych oraz jak najlepszej organizacji czasu dobrze jest też wybrać wypożyczalnię i zarezerwować w niej samochód z góry, jeszcze przed przybyciem do miasta.

 

Reklamy

One comment on “Gdzie można wypożyczyć samochód w Gdańsku

  1. seba pisze:

    To fakt całe trójmiasto ma sporo wypożyczalni. Osobiście przypadła mi do gustu wypożyczalnia Panek SA. Za podejście do klienta i dobrą ofertę. Na pochwalę zasługuje również stan techniczny aut i wymiana floty. Wypożyczam u nich kilka razy do roku i dzięki temu też mam taniej stały rabat.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s