Wynajem samochodu czy MPK, czyli czym jeździć po Krakowie

Obrazek

Kraków co roku czerpie olbrzymie przychody z turystyki. Miasto gości zarówno turystów krajowych, jak i zagranicznych. Wśród Brytyjczyków modne są weekendowe wypady do Krakowa i powrót ostatnim niedzielnym lotem; miasto odwiedzają chętnie nawet goście spoza Europy. Oczywiście codziennością są także wizyty biznesowe oraz pobyty związane z działalnością naukową czy artystyczną. Krakowskie dworce i lotniska przyjmują codziennie tłumy przyjezdnych. Aby poruszać się po mieście, mają oni do wyboru: sieć transportu zbiorowego, taksówki i konkurencyjne firmy przewozowe, bądź też wynajem aut w Krakowie. Z tego wszystkiego taksówka wydaje się raczej rozwiązaniem jednorazowym – częste korzystanie z usług firmy taksówkarskiej z pewnością nie jest najbardziej ekonomiczne. Zajmijmy się więc pozostałymi opcjami: kwestią opłacalności wynajmu aut w Krakowie skonfrontowanego z ofertą komunikacji miejskiej.  

Wynajęcie samochodu jest niewątpliwie droższe, niż korzystanie z transportu zbiorowego. Jednak wypożyczalnia samochodów w Krakowie ma swoje zalety: daje większą niezależność i wygodę. Co prawda transport zbiorowy w Krakowie stoi na wysokim poziomie (wymieniany wśród najlepszych na świecie) ale w późnych godzinach nocnych trudno dostać się szybko i sprawnie w dowolne miejsce w mieście. Stąd wynajem samochodu w Krakowie może być polecany osobom, które muszą przemieszczać się szybko, na duże odległości i o nietypowych godzinach. Na wynajęcie samochodu decydują się najczęściej goście biznesowi.

Turystom można z czystym sumieniem polecić komunikację miejską. Wynajem samochodu dla samego zwiedzania centrum nie ma większego sensu, a to ze względu na korki, trudno dostępne (i drogie) miejsca parkingowe oraz fakt, że całe Stare Miasto można przyjemnie zwiedzić na piechotę, posiłkując się rozbudowaną siecią komunikacji miejskiej tylko w razie potrzeby, co ułatwiają punktualne, nowoczesne tabory oraz obecne prawie na każdym przystanku automaty biletowe.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s