Wyjedź na ferie wypożyczonym autem, jeśli nie masz własnego

Obrazek

Wiadomo, że zima nie jest najszczęśliwszą porą roku jeśli chodzi o wyjazdy.  Zmienna pogoda, po której nie wiadomo, czego się spodziewać w dłuższych odcinkach czasu,  zmusza do zabrania większej ilości garderoby na zmianę. Jeśli jeszcze chciałoby się pojeździć na nartach czy sankach, to zabranie tego wszystkiego i przewiezienie koleją, może być dość uciążliwe. Niewątpliwie osobom posiadającym samochód jest łatwiej zorganizować rodzinny wyjazd na ferie. Jednak istnieje również wygodne rozwiązanie dla tych, którzy nie mają własnego auta.  Firma Europcar proponuje swym klientom wynajem samochodów w Krakowie, Łodzi i wielu innych punktach w Polsce.

Szeroki wybór różnych modeli samochodów sprawi, że  wyjeżdżając na ferie uda się zabrać zarówno spory bagaż jak i rodzinę.

Powstaje pytanie: jeśli już korzystamy z wynajmu samochodów w Krakowie, to gdzie warto się udać by spędzić ferie zimowe w sposób interesujący zarówno dla rodziców jak i dzieci?  Jakoś tak się dziwnie składa, że zimą bardziej skłaniamy się do wyjazdu w góry niż nad morze.  Nawet jak ktoś nie potrafi jeździć na nartach, to znajdzie tam ciekawe trasy spacerowe, albo możliwość jazdy na sankach czy łyżwach.  Taką miejscowością jest na przykład Karpacz – atrakcyjna  miejscowość wypoczynkowa położona w Karkonoszach.  Można stamtąd wybrać się na Śnieżkę (część trasy można pokonać wyciągiem krzesełkowym),  na wycieczkę do schroniska Samotnia i Świątyni Wang, albo pojechać samochodem do Szklarskiej Poręby.  W  Szklarskiej Porębie warte obejrzenia są dwa wodospady (Szklarka i Kamieńczyk)  oraz muzeum ze zbiorami minerałów.  W Karpaczu,  poza uprawianiem sportów zimowych (narty, sanki, bobsleje, snowboard),  można wybrać się do Western City by  pobawić się w Indian, albo zwiedzić Muzeum Zabawek.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s