Indie w pigułce – wycieczki objazdowe

Indii_wycieczki

Dzięki otwarciu się Polski na świat i możliwości wyciągnięcia paszportu z szuflady, nie jesteśmy już skazani jedynie na spędzanie urlopu na terenie naszego kraju lub w pobliskich „demoludach”. Turyści, których na to stać mogą odwiedzić większość krajów świata, a przynajmniej takich, do których już trafiły polskie lub zagraniczne biura podróży.

Dla miłośników egzotyki połączonej ze śladami post imperialnego kolonializmu brytyjskiego można na początek polecić Indie. Wycieczki objazdowe organizowane przez różne biura podróży zazwyczaj obejmują trasy, które albo ukierunkowane są na pewną określoną tematykę, albo też starają się pokazać najważniejsze rzeczy ” w pigułce”, czyli to, co jest godne uwagi.

Być może dla prawdziwych znawców i miłośników Indii wycieczki objazdowe mogą wydawać się zbyt powierzchowne i nawet męczące i wolą sami po trochu poznawać różne smaki tego ogromnego kraju, ale przecież nie wszyscy są koneserami w tej dziedzinie i od czegoś trzeba zacząć.

Na początek dla osób, które w krótkim czasie chciałyby naocznie poznać egzotykę i atrakcje tego kraju, można polecić ośmiodniową wycieczkę przebiegającą na trasie: Delhi – Mandawa – Jaipur – Fatehpur Sikri – Agra – Delhi. W jej trakcie uczestnicy mogą obejrzeć zabytki i miejsca pokazujące różnorodną kulturę i historię tego kraju. W programie znajdą się pałace maharadżów i islamskie zabytki Wielkich Mogołów. Są też budowle postkolonialne, a także słynna świątynia małp czy wymarłe miasto.

Jeszcze krótsza, 6-dniowa wycieczka tego samego biura, zatytułowana „Złoty trójkąt i Pushkar” obejmuje trasę Delhi – Agra – Fatehpur Sikri – Jaipur – Pushkar – Delhi. Wśród atrakcji słynny grobowiec Taj Mahal, centrum pielgrzymkowe poświęcone bogu Brahmie w Pushkar czy fort Amber. Kwintesencja Indii.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s