Malta a inne kurorty wakacyjne – różnice

Wakacje Malta: czy warto

Malta jest niewielkim śródziemnomorskim państwem, jak również największą wyspą archipelagu o tej samej nazwie. W skład archipelagu wchodzą – obok Malty – mniejsza wyspa Gozo, niewielka wyspa Comino oraz szereg małych, w większości niezamieszkałych wysepek.

Ciekawą cechą Malty, odróżniającą ją od innych europejskich państw położonych w rejonie Morza Śródziemnego są używane tam języki. Ludność Malty posiada własny język zaliczający się do języków z grupy semickiej. W wyniku historycznych uwarunkowań, drugim oficjalnym językiem Malty jest język angielski, co znacznie ułatwia komunikację z miejscową ludnością oraz sprawia, że Malta jest szczególnie popularna wśród turystów brytyjskich.

Wakacje i Malta to oczywiście przede wszystkim morze i plaża. Niewielka powierzchnia wyspy nie oznacza bynajmniej, że są to jedyne rzeczy, jakie może ona zaoferować odwiedzającym. Malta posiada długą i bogatą historię a jej najstarsze zabytki pochodzą jeszcze z epoki neolitu i liczą sobie wiele tysięcy lat. 

Ponieważ największa wyspa archipelagu ma zaledwie 246 kilometrów kwadratowych powierzchni, na wakacjach na Malcie nie musimy martwić się koniecznością długich i męczących dojazdów do interesujących nas miejsc. Każdą z wysp możemy z powodzeniem zwiedzić pieszo, czy na rowerze chociaż możliwe jest oczywiście również przemieszczanie się autobusem, czy wynajęcie samochodu. Mimo niewielkiej powierzchni, wyspy mają bardzo urozmaiconą rzeźbę terenu, co niewątpliwie przypadnie do gustu amatorom pieszych wędrówek.

Coś dla siebie znajdą również melomani czy wielbiciele muzyki klubowej. Jak na kraj śródziemnomorski przystało, Malta po zmroku tętni życiem. Maltańska scena klubowa przyciąga wielu znanych na całym świecie DJ-ów a na miłośników muzyki klasycznej czy jazzu czeka rozbudowany kalendarz imprez. Na Malcie odbywa się między innymi coroczny festiwal muzyki operowej i barokowej.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s