Gdzie najlepiej plażować podczas wakacji na Sycylii

Plaże na Sycylii

Większość osób planujących urlop w rejonie basenu Morza Śródziemnego chce przynajmniej część pobytu spędzić na pięknej słonecznej plaży. Sycylia nie jest oczywiście pod względem takich miejsc wyjątkiem. Plaże na Sycylii to zarówno zatłoczone wybrzeża kurortów, jak i ciche rzadko odwiedzane zatoczki oraz wszystko, co pomiędzy.

Ośrodkami turystycznymi wyspy są Palermo i Syrakuzy oraz ich okolice. To tam właśnie znajdziemy większość najpopularniejszych i najlepiej wyposażonych plaż. Najpopularniejszymi plażami mieszczącymi się w bezpośrednich okolicach Palermo są Addaura i Mondello. Obie mają po kilka kilometrów długości, a wzdłuż nich ciągną się liczne hotele, kafejki i restauracje. Niedaleko od centrum stolicy znajdziemy plażę Aranella, jest ona nieco mniej uczęszczana niż dwie poprzednie, niemniej jednak nadal znajduje się ona bardzo blisko dużego miasta. Spokojniejszy rejon znajdziemy na wschód od Palermo, w urokliwym miasteczku Cefalu leżącym u stóp masywu La Rocca, ze szczytu którego rozciąga się piękny widok na morze. Miejscowość posiada oczywiście również piękną, kilkukilometrową plażę.

Popularną alternatywą dla północnego wybrzeża wyspy są okolice Syrakuz. Powinny wybrać się tam szczególnie osoby lubiące spokój i wypoczynek na łonie natury. W pobliżu Syrakuz mieści się plaża Calamoshe, położona na terenie niedostępnego dla samochodów parku narodowego. Jedną z najpopularniejszych plaż w okolicy jest położona kilkanaście kilometrów od miasta – w pobliżu miejscowości Cassibile — plaża Fontane Bianche, polecana szczególnie miłośnikom sportów wodnych.

Pisząc o plażach na Sycylii nie można zapominać o nieco mniej popularnym, południowym wybrzeżu wyspy. Na południu znajduje się kilka turystycznych miejscowości takich jak Sampieri czy Realmonte, z których każda posiada kilkukilometrową plażę. Piękne plaże znajdziemy również na sąsiadujących z Sycylią wyspach Archipelagu Liparyjskiego. Nie da się oczywiście wspomnieć o każdej z godnych odwiedzenia sycylijskich plaż, jednak niezależnie od tego, który rejon wyspy wybierzemy na pewno nie będziemy rozczarowani.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s